AGF800-48S48P-6L
- Артикул производителя:
- AGF800-48S48P-6L
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 48V 800W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 16.7A
- Efficiency :
- 94.5%
- Features :
- OTP, OVP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 14-DIP Module, Full Brick
- Power (Watts) :
- 800 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V