TEN 40-2423WIR
- Артикул производителя:
- TEN 40-2423WIR
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 40W
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Current - Output (Max) :
- 1.333A, 1.333A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 40 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V