PUC2405S1B
- Артикул производителя:
- PUC2405S1B
- Производитель/Бренд:
- Flex Power Modules
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 1W
- Производитель :
- Flex Power Modules
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus, IEC, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-SIP Module
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.78" L x 0.28" W x 0.45" H (19.7mm x 7.1mm x 11.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 24V
- Voltage - Input (Min) :
- 5V
- Voltage - Isolation :
- 6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V