PM05S120A
- Артикул производителя:
- PM05S120A
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 6W
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 97%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.45" L x 0.30" W x 0.40" H (11.5mm x 7.6mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Linear Regulator Replacement
- Voltage - Input (Max) :
- 32V
- Voltage - Input (Min) :
- 15V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V