V24A24C400BL
- Артикул производителя:
- V24A24C400BL
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 24V 400W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 16.67A
- Efficiency :
- 88.2%
- Features :
- OVP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Full Brick
- Power (Watts) :
- 400 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V