MGDDI-20-R-C
- Артикул производителя:
- MGDDI-20-R-C
- Производитель/Бренд:
- Gaia Converter
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 5V 20W
- Производитель :
- Gaia Converter
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 2A, 2A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 16-DIP Module
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.58" L x 1.03" W x 0.50" H (40.1mm x 26.1mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 12V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 5V