VAWQ3-Q24-D12H
Артикул производителя:
VAWQ3-Q24-D12H
Производитель/Бренд:
CUI Inc.
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Производитель :
CUI Inc.
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
125mA, 125mA
Efficiency :
72%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Package / Case :
24-DIP Module, 15 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V