PQMC3-D12-S5-S
- Артикул производителя:
- PQMC3-D12-S5-S
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 3W
- Approval Agency :
- EN
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 600mA
- Efficiency :
- 76%
- Features :
- OCP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 8-SIP Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Size / Dimension :
- 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V