V7815W-500R
- Артикул производителя:
- V7815W-500R
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 7.5W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- OTP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Power (Watts) :
- 7.5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.69" L x 0.45" W x 0.35" H (17.5mm x 11.5mm x 9.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Linear Regulator Replacement
- Voltage - Input (Max) :
- 72V
- Voltage - Input (Min) :
- 20V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 15V