PDM1-S12-D15-S
- Артикул производителя:
- PDM1-S12-D15-S
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 1W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- EN, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 33mA, 33mA
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 6-SIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A; 60950-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V