VX7805-500
- Артикул производителя:
- VX7805-500
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 2.5W
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 90%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 2.5 W
- Size / Dimension :
- 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 6.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V