VXO7805-500
- Артикул производителя:
- VXO7805-500
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V OR -5V 2.5W
- Approval Agency :
- CB Scheme, EN, IEC, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA or 300mA
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Power (Watts) :
- 2.5 W
- Size / Dimension :
- 0.39" L x 0.28" W x 0.43" H (10.0mm x 7.2mm x 11.0mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A; 60950-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Linear Regulator Replacement
- Voltage - Input (Max) :
- 36V, 31V
- Voltage - Input (Min) :
- 6.5V, 7V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- ±5V