K7805-500R3
- Артикул производителя:
- K7805-500R3
- Производитель/Бренд:
- Mornsun America, LLC
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 4W
- Производитель :
- Mornsun America, LLC
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA, 300mA
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Power (Watts) :
- 4 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Linear Regulator Replacement
- Voltage - Input (Max) :
- 36V, 31V
- Voltage - Input (Min) :
- 6.5V, 7V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V, -5V