VXO7803-500-M-TR
- Артикул производителя:
- VXO7803-500-M-TR
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 3.3V 1.7W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- EN
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-SMD Module
- Power (Watts) :
- 1.7 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.53" L x 0.49" W x 0.14" H (13.5mm x 12.5mm x 3.5mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.75V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V