VXO7805-500-M-TR
- Артикул производителя:
- VXO7805-500-M-TR
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 2.5W
- Approval Agency :
- EN
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-SMD Module
- Power (Watts) :
- 2.5 W
- Size / Dimension :
- 0.53" L x 0.49" W x 0.14" H (13.5mm x 12.5mm x 3.5mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 6.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V