MTC3528S12
- Артикул производителя:
- MTC3528S12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 35W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 2.9A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 11-DIP Module
- Power (Watts) :
- 35 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.10" W x 0.50" H (50.8mm x 27.9mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V