MTC3528S28
- Артикул производителя:
- MTC3528S28
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 28V 35W
- Current - Output (Max) :
- 1.3A
- Efficiency :
- 88%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Power (Watts) :
- 35 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.10" W x 0.50" H (50.8mm x 27.9mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 28V