FE175D480T033FP-CB
- Артикул производителя:
- FE175D480T033FP-CB
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Current - Output (Max) :
- 10.2A
- Efficiency :
- 88.5%
- Features :
- PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 12-DIP Module
- Power (Watts) :
- 330 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.75" L x 1.50" W x 0.38" H (95.3mm x 38.2mm x 9.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 48V