VSKM-S10-12U
- Артикул производителя:
- VSKM-S10-12U
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 10W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CE, cULus, EN, IEC
- Current - Output (Max) :
- 900mA
- Efficiency :
- 76%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.10" L x 1.12" W x 0.75" H (53.3mm x 28.5mm x 19.5mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V