AME5-3.3SCJZ
- Артикул производителя:
- AME5-3.3SCJZ
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 3.3V 5W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.25A
- Efficiency :
- 70%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 5 W
- Size / Dimension :
- 1.91" L x 1.42" W x 0.81" H (48.5mm x 36.0mm x 20.5mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V