AMEOF10-09SL277NZ
- Артикул производителя:
- AMEOF10-09SL277NZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 9V 10W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 1.1A
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-SIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.75" L x 0.88" W x 0.59" H (44.5mm x 22.5mm x 15.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 9V