AMEL3-12SVZ
- Артикул производителя:
- AMEL3-12SVZ
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 250mA
- Efficiency :
- 77%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 16-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Size / Dimension :
- 1.46" L x 0.97" W x 0.71" H (37.0mm x 24.5mm x 18.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V