VOF-S25B-24
Артикул производителя:
VOF-S25B-24
Производитель/Бренд:
CUI Inc.
Краткое описание:
AC/DC CONVERTER 24V 25W
Производитель :
CUI Inc.
Категория товара :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Current - Output (Max) :
1.05A
Efficiency :
86%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.10" W x 0.98" H (50.8mm x 27.9mm x 24.9mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-2; 61204-3; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V