RAC04-15SK/277
- Артикул производителя:
- RAC04-15SK/277
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 15V 4W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 267mA
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 4 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.44" L x 1.07" W x 0.69" H (36.7mm x 27.2mm x 17.4mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 80 ~ 305 VAC, 110 ~ 390 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 15V