PSK-15D-24
- Артикул производителя:
- PSK-15D-24
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 15W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 625mA
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.87" L x 1.06" W x 0.93" H (47.6mm x 26.8mm x 23.5mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60601-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V