AME60-12S277VZ
- Артикул производителя:
- AME60-12S277VZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 60W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 5A
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 60 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.29" L x 2.30" W x 1.18" H (109.0mm x 58.5mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V