AMEL30-15S277HAVZ
- Артикул производителя:
- AMEL30-15S277HAVZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- 3W DC/DC Converter
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cULus, cURus
- Current - Output (Max) :
- 2A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.74" L x 1.54" W x 0.94" H (69.5mm x 39.0mm x 24.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 15V