AMEL10-3.3SMAZ
- Артикул производителя:
- AMEL10-3.3SMAZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 3.3V 10W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 73%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.223" L x 1.215" W (56.46mm x 30.86mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V