AMEOF15-05S277NZ
- Артикул производителя:
- AMEOF15-05S277NZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- 3W DC/DC Converter
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 2.8A
- Efficiency :
- 77%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-SIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 14 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.75" L x 0.59" W x 0.94" H (44.5mm x 15.0mm x 24.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V