AMEM5-24S277HAVZ-B
- Артикул производителя:
- AMEM5-24S277HAVZ-B
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 5W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, UL
- Current - Output (Max) :
- 208mA
- Efficiency :
- 81.5%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 5 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.69" H (25.4mm x 25.4mm x 17.6mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V