PFH500F-12-000-R
- Артикул производителя:
- PFH500F-12-000-R
- Производитель/Бренд:
- TDK-Lambda Americas Inc
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 42A 504W
- Производитель :
- TDK-Lambda Americas Inc
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, UKCA
- Current - Output (Max) :
- 42A
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Package / Case :
- Full Brick
- Power (Watts) :
- 504 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 2.40" W x 0.53" H (101.6mm x 61.0mm x 13.5mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 12V