AMEL20-15SMAZ
- Артикул производителя:
- AMEL20-15SMAZ
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 15V 20W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.33A
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 2.22" L x 1.21" W x 0.99" H (56.5mm x 30.9mm x 25.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 130 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 15V