AMEL20-5SAZ
- Артикул производителя:
- AMEL20-5SAZ
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 5V 20W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 4A
- Efficiency :
- 74%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 2.22" L x 1.21" W x 0.99" H (56.5mm x 30.9mm x 25.1mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 305 VAC, 130 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V