AME20-9SBJZ
- Артикул производителя:
- AME20-9SBJZ
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 9V 20W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 2.23A
- Efficiency :
- 79%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 2.76" L x 1.89" W x 1.18" H (70.0mm x 48.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 9V