AME10-24DCJZ
- Артикул производителя:
- AME10-24DCJZ
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER +/-24V 9.6W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 200mA, 200mA
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 9.6 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.17" L x 1.77" W x 0.83" H (55.0mm x 45.0mm x 21.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V