RAC05E-12SK
- Артикул производителя:
- RAC05E-12SK
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 5W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, EAC, UL
- Current - Output (Max) :
- 417mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 75°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module
- Power (Watts) :
- 5 W
- Size / Dimension :
- 1.46" L x 0.94" W x 0.71" H (37.0mm x 24.0mm x 18.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 130 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V