VOF-S60B-24
- Артикул производителя:
- VOF-S60B-24
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 60W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 60 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 2.00" W x 1.38" H (50.8mm x 50.8mm x 35.0mm)
- Standard Number :
- 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-2; 61000-6-3; 61000-6-4; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 24V