CFM21S240
- Артикул производителя:
- CFM21S240
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 22W
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Current - Output (Max) :
- 900mA
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 22 W
- Size / Dimension :
- 2.38" L x 1.60" W x 0.80" H (60.5mm x 40.6mm x 20.4mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 24V