RAC02-3.3SE/277
- Артикул производителя:
- RAC02-3.3SE/277
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 600mA
- Efficiency :
- 67%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.33" L x 0.96" W x 0.70" H (33.7mm x 24.4mm x 17.8mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60950-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V