RAC03-15SGA
- Артикул производителя:
- RAC03-15SGA
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 15V 3W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 15V