PAA30B-12
- Артикул производителя:
- PAA30B-12
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/Power Partners Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 30W
- Производитель :
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.53" L x 1.78" W x 0.85" H (64.2mm x 45.1mm x 21.7mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60950-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V