RAC15-05SK/480
- Артикул производителя:
- RAC15-05SK/480
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- 15W AC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Laboratory
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Baseplate
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.07" L x 1.57" W x 1.00" H (52.5mm x 40.0mm x 25.5mm)
- Standard Number :
- 61010-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 528 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 5V