KMD40-512
- Артикул производителя:
- KMD40-512
- Производитель/Бренд:
- TDK-Lambda Americas Inc
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 5V 12V 40W
- Производитель :
- TDK-Lambda Americas Inc
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CE, EN, IEC, UL
- Current - Output (Max) :
- 5A, 1.25A
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Package / Case :
- 7-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 40 W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 3.50" L x 2.50" W x 1.06" H (89.0mm x 63.5mm x 27.0mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 100 ~ 375 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 12V