RAC20-05SK/277
- Артикул производителя:
- RAC20-05SK/277
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 5V 20W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 4A
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.07" L x 1.08" W x 0.91" H (52.5mm x 27.4mm x 23.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 5V