RAC05-12SK/480
- Артикул производителя:
- RAC05-12SK/480
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 5W
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, CSA, EAC, EN, IEC, IECEE, UL
- Current - Output (Max) :
- 420mA
- Efficiency :
- 65%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Package / Case :
- 4-DIP Module
- Power (Watts) :
- 5 W
- Size / Dimension :
- 2.07" L x 1.08" W x 0.91" H (52.5mm x 27.4mm x 23.0mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 528 VAC, 120 ~ 745 VDC
- Voltage - Output 1 :
- 12V