RAC20-24SK/277
Артикул производителя:
RAC20-24SK/277
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
AC/DC CONVERTER 24V 20W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
830mA
Efficiency :
85%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.07" L x 1.08" W x 0.91" H (52.5mm x 27.4mm x 23.0mm)
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V