0655-314-AE472
- Артикул производителя:
- 0655-314-AE472
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER POTENTIOMER
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 4.7 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Round - 0.374" Dia (9.50mm)
- Temperature Coefficient :
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%