TC33X-J-303E
- Артикул производителя:
- TC33X-J-303E
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 30K OHM 0.1W J LEAD TOP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 30 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±25%