3152W502P
Артикул производителя:
3152W502P
Производитель/Бренд:
TE Application Tooling
Краткое описание:
TRIMMER 5K OHM 0.2W J LEAD TOP
Производитель :
TE Application Tooling
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
5 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.165" x 0.150" Face (4.20mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±25%