3364A-1-502E
Артикул производителя:
3364A-1-502E
Краткое описание:
TRIMMER 5K OHM 0.2W J LEAD TOP
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.165" x 0.150" Face (4.20mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±25%